Temizleme

SON İŞLEM

Bu kategori, yüzeyleri temizlemeyi, görünüşlerini iyileştirmeyi ve kullanım amaçlarına daha uygun hale getirmeyi amaçlayan kumlama işlemlerini kapsar. Örneğin mevcut çelik yapılar kumlanarak eski kaplamaları, paslar ve kirler temizlenir. Yeni haddelenmiş çelikte ise oksitlenme ve pastan arındırılır. Kumlanabilen diğer metaller arasında alüminyum ve alüminyumdan türetilmiş alaşımlar (zamak gibi), titanyum, magnezyum, pirinç, bakır ve alaşımlar bulunur.

Ayrıca, naylon, polikarbonat ve poliüretan reçineleri bazlı yeni kumlama granüllerinin gelişimi sayesinde, termoplastikler, termosetler veya termoplastik elastomerler (TPE) ve kompozitler gibi plastiklerin işlenmesi mümkündür. Bu, havacılık, otomotiv ve gemi yapımındaki uygulamaların, yüzeye zarar verebilecek işlemleri kullanmadan kaplamaları sökmek için kullanılmasını sağlar.

BİZİM ÇÖZÜMÜMÜZ

Süreçler ve malzemeler hakkındaki derinlemesine bilgi birikimimiz, en iyi kalitede sonuçlar elde etmek için tasarlanmış ultra verimli makineler tasarlamamızı sağlar. Hem manuel hem de otomatik sistemlerimiz, uygun aşındırıcıları kullanabilme özelliğinde, yüzey oksitlerini (örneğin sertleştirme işlemlerinden veya tuz banyolarından gelen artıklar) çıkarmak, maddenin koşullarını her zaman morfolojik özelliklerini değiştirmeden yeniden işleme durumuna getirmek için uygundur.