PÜRÜZLENDİRME

KONTROLLÜ PÜRÜZLENDİRME

Bu yüzey işlemi, parçanın yüzeyinde bir dizi mikroskobik tepe ve çukur oluşturur. Aşındırma ve sonuç olarak elde edilen pürüzlülük, bileşenin bir sonraki işlem olan kaplamasının yapışmasının iyileştirilmesine katkıda bulunur.

Bu nedenle, kumlamanın sağladığı yüzey üzerindeki yapay değişime “ankraj(bağlama)” denir. Her kaplama özel özelliklere sahip ankraj gerektirir. Genel olarak, daha ince kaplamalar “yumuşak” tutturucuyu gerektirirken, çok kalın kaplamalar için kumlama ile üretilen aşınmalar yapışmayı arttırmak için genellikle daha derindir. Bu nedenle, zaman içinde sağlıklı sonuçlara ulaşmayı ve sürdürmeyi mümkün kılan özel bir “kontrollü pürüzlendirme” işlemine ihtiyaç duyulmaktadır.

BİZİM ÇÖZÜMÜMÜZ

Makinelerimiz bu özel kontrollü kumlama işlemini başarıyla gerçekleştirmek için gereken yüksek kaliteye maksimum verim ile yanıt verecek şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. Bu spesifik işleme özel olarak oluşturulan sistemler, zaman içinde tutarlılığını ve homojenliğini sağlamak için işlemin doğru şekilde yürütülmesi maksadıyla temel parametreleri sürekli izleyebilen kontrol sistemleri ile donatılmıştır.