TARİHÇEMİZ

2003 yılında kurulan firmamız, yüzey işlem sektöründe uzmanlaşarak 20 yıldır faaliyet göstermektedir. Saykar geçmişten günümüze 1400’ün üzerinde kumlama makinası üretmiş ve 20’ye yakın sayıda kumlama tesisi kurmuştur. Makinelerimizin çalıştığı firmaların bir kısmını referanslarımız sayfasında görebilirsiniz.

Firmamız, kumlama makineleri, kumlama ekipmanları üretimi ve kumlama tesisleri projelendirilmesi konularında uzmanlaşarak güvenilir bir tecrübeye ulaşmıştır.

Bileşenlerin yüzey bitirme işlemleri alanında çalışmak üzere kurulan SAYKAR, kumlama alanında makineler tasarlamak ve üretmek amacıyla kurulmuştur. Kumlama alanındaki tüm ihtiyaçlara karşılık veren, yerli üretim yapan, ihracatta yükselen bir markadır.

Saykar geçmişten günümüze, 1400’ün üzerinde kumlama makinası üretmiş ve 20’ye yakın sayıda kumlama tesisi kurmuştur. Makinelerimizin çalıştığı firmaların bir kısmını referanslarımız sayfasında bulabilirsiniz. Yatırımlarımızı özellikle teknolojik altyapımızı geliştirmek için kullanmaktayız. Tüm imalatlarımızı üç boyutlu ortamda tasarlarız. Kopya ürünler yerine özgün makine tasarımları yapar ve ardından imalat sürecine geçeriz. Seri imalat ürünlerimizin dışında müşterilerimiz bize sözlü veya yazılı olarak gereksinim duydukları makinaları anlatırlar ve biz buna dayanarak eşsiz makinalar tasarlarız.

2023 yılında Saykarın 20. yılını kutladık.
Dünya çapında mükemmellik için çalışmaya devam edeceğiz.

Tasarımı yapılan kumlama makinaları imalat öncesi müşterilerimize sunulur ve onay alınmasının ardından sac dizilimleri yapılarak lazer kesim bölümüne gönderilir. Ardından büküm, kaynak, statik boya ve montaj aşamaları gelir. Son olarak testleri yapılan makinalar sektörümüzün kullanımına sunulur.