TARİHÇEMİZ

Firmamız, Malz. ve Met. Yük. Mühendisi Ufuk Ali Saylan ve Alptuğ Karcı tarafından 2003 yılında SAYKAR adıyla kurulmuştur. 2015 Yılında, Elektrik Elk. Müh. Erhan Ekşi’nin katılımıyla üretim faaliyetlerine hız katmıştır.

Firmamız, kumlama makineleri, kumlama ekipmanları üretimi ve kumlama tesisleri projelendirilmesi konularında uzmanlaşarak 16 yılı aşkın süredir faaliyet göstermektedir.

Bileşenlerin yüzey bitirme işlemleri alanında çalışmak üzere kurulan SAYKAR, kumlama alanında makineler tasarlamak ve üretmek amacıyla kurulmuştur. Kumlama alanındaki tüm ihtiyaçlara karşılık veren, yerli üretim yapan, ihracatta yükselen bir markadır.

Saykar geçmişten günümüze, 1300’ün üzerinde kumlama makinası üretmiş ve 20’ye yakın sayıda kumlama tesisi kurmuştur. Makinelerimizin çalıştığı firmaların bir kısmını referanslarımız sayfasında bulabilirsiniz. Yatırımlarımızı özellikle teknolojik altyapımızı geliştirmek için kullanmaktayız. Tüm imalatlarımızı üç boyutlu ortamda tasarlarız. Kopya ürünler yerine özgün makine tasarımları yapar ve ardından imalat sürecine geçeriz. Seri imalat ürünlerimizin dışında müşterilerimiz bize sözlü veya yazılı olarak gereksinim duydukları makinaları anlatırlar ve biz buna dayanarak eşsiz makinalar tasarlarız.

2019'da bir Türk şirketinin 16. başarılı yılını kutladık.
dünya çapında mükemmellik için çalışmaya devam edeceğiz.

Tasarımı yapılan kumlama makinaları imalat öncesi müşterilerimize sunulur ve onay alınmasının ardından sac dizilimleri yapılarak lazer kesim bölümüne gönderilir. Ardından büküm, kaynak, statik boya ve montaj aşamaları gelir. Son olarak testleri yapılan makinalar sektörümüzün kullanımına sunulur.